TiA System

Koszt ogrzewania podłogowego - Dlaczego bardziej się opłaca

Koszt ogrzewania podłogowego jest jedną z podstawowych rzeczy, która interesuje osoby zainteresowane tą technologią. Przez wielu popularna "podłogówka" jest niesłusznie uznawana za technologię zdecydowanie droższą od klasycznego ogrzewania za pomocą naściennych kaloryferów. 

Za co płacimy?

Instalacja ogrzewania podłogowego będzie się wiązać z kilkoma etapami kosztów. Po pierwsze będzie to koszt rur grzewczych oraz ich instalacji. Będziemy musieli zainwestować również w szafkę podtynkową oraz rozdzielacz do ogrzewania podłogowego. Obliczając koszty należy wziąć równiez pod uwagę wydatki na automatykę kotłową oraz co najmniej jeden zestaw pompowy. Po przeczytaniu tego wszystkiego wydaje się, że koszt ogrzewania podłogowego jest znacznie wyższy od ogrzewnia klasycznego, jednak to mylne wrażenie. Przy ogrzewaniu podłogowym nie musimy bowiem martwić się wysokim kosztem zakupu kotła, a także kwestią samej kotłowni. W praktyce nawet jeśli ogrzewanie podłogowe w naszym wypadku wyjdzie drożej niż klasyczne kaloryfery, to różnica nie będzie bardzo duża. Warto pamiętać również o tym, że ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się lepszym zagospodarowaniem kosztów ekslopatacji.

Czemu więc podłogówka?

Koszt ogrzewania podłogowego nie jest jedynym wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować przy podejmowaniu decyzji. Musimy pamiętać o wielu korzyściach płynących z posiadania właśnie tego systemu ogrzewania. Ogrzewanie podłogowe zapewnia znacznie lepszy komfort cieplny, gdyż dzięki nagrzanej podłodze ciepło roznosi się równomiernie po całym pomieszczeniu. Regulator temperatury z kolei pozwoli nam lepiej dostować poziom ciepła do naszych potrzeb. Rezygnacja z kaloryferów na rzecz podłogówki to również zalety wizualne. Brak grzejników wiszących na ścianach daje nam także większą swobodę dekoracyjną w pomieszczeniach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą TiAsystem, która dostępna jest TUTAJ. Zachęchamy również do przeczytania innych wpisów na naszym blogu, dotyczących m.in. tego czym jest ogrzewanie płaszczyznowe, czy też opisujących nasze produkty, takie jak np. szafka do ogrzewania podłogowego.

koszt-ogrzewania-podlogowego