TiA System

Nożyce do rur

Instalacja ogrzewania podłogowego wbrew pozorom jest bardzo prosta i z pewnością poradzi sobie z nią każdy fan majsterkowania. Wymaga ona jednak specjalnych narzędzi do cięcia i obróbki rur, które ułatwiają montaż.

Aby sprawnie i bezproblemowo zamontować instalację ogrzewania podłogowego, potrzebujemy oprócz dobrych chęci, narzędzi, które zdecydowanie ułatwią pracę. Jednym z takich narzędzi jest obcinak do rur, a uściślając nożyce do cięcia rur.

Przewody rurowe poprowadzone pod warstwą wylewki betonowej czy też anhydrytowej, wymagają odpowiedniego docięcia w zależności od ogrzewanej powierzchni. W prawidłowym przecięciu rur, pomagają specjalne nożyce do cięcia rur PEX, PP, PE, PEX/AL./PEX, które sprawią, że rura po przecięciu nie będzie zniekształcona. Należy pamiętać, że rura będzie podłączona do rozdzielacza, który stanowi mechanizm sterujący naszego ogrzewania podłogowego. Zmiażdżona lub w inny sposób zniekształcona rura, uniemożliwi prawidłowe przymocowanie jej do rozdzielacza.

W powyższym filmie, nasz fachowiec pokazuje, jak prawidłowo przeciąć rurę przewodową w ogrzewaniu podłogowym.

 Narzędzia do cięcia rur w katalogu TiA

Odpowiednie, profesjonalne nożyce do rur oferujemy w naszym katalogu produktów. Narzędzie tego typu z pewnością przyda się nie tylko w przypadku instalacji podłogówki i powinno znaleźć się w warsztacie każdego majsterkowicza.

nozyce-do-rur