TiA System

Ogrzewanie płaszczyznowe

Ogrzewanie płaszczyznowe jest jedna z form grzewczych mieszkań i domów, jakie obecnie stosuje się w instalatorstwie. Obejmuje swym zakresem różnego rodzaju powierzchnie grzejne: w ścianie, w suficie, podłogówka. Na polskim rynku znaleźć można wiele ofert związanych właśnie z tym tematem, a rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane w budownictwie. Nic dziwnego – coraz też bardziej dbamy o środowisko i ekonomię, dlatego decydujemy się na energooszczędne systemy. Kuszące są nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale również sam komfort użytkowania. 

 

Na rynku spotkać można elektryczne (gdzie wykorzystuje się maty i przewody grzejne) oraz wodne ogrzewanie płaszczyznowe (gdzie czynnikiem grzewczym jest woda o maksymalnej temperaturze roboczej 55 st. Celsjusza), my oferujemy tę druga wersję. Wodna podłogówka tradycyjnie wykonywana jest metodą mokrą (w systemie mokrym, "na mokro"), jednak współcześnie wykorzystuje się tez jej lekką i szybką w montażu alternatywę – ogrzewanie podłogowe metodą suchą, gdzie nie trzeba wykonywać wylewki betonowej.

 

Ściany grzewcze, podłogówka i inne formy ogrzewania płaszczyznowego

 

Ogrzewanie płaszczyznowe pozwala współczesnym inwestorom na wiele możliwości, które nie istniały jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. W tym rodzaju instalacji grzewczej tradycyjne grzejniki zastąpione są tymi wpuszczonymi w powierzchnie płaskie w podłodze, ścianach czy suficie, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na przestrzeni, estetyce, zyskuje również zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Zmienia się też zupełnie proces rozprowadzania ciepła, na przykład w podłogówce komfort cieplny jest znacznie lepszy niż w tradycyjnych kaloryferach właśnie dlatego, że ciepło rozchodzi się po pomieszczeniu od dołu do góry, jego dystrybucja jest równomierna, bo ogrzewania jest niemal cała podłoga.

 

Pocieszające dla inwestorów może być to, że tak popularna ostatnio podłogówka dostępna jest już w cenie wspomnianych grzejników, a całość kosztów zwróci się z czasem ze względu na mniejsze zużycie czynnika grzewczego, a także możliwość inteligentnych systemów pomagających w jego regulacji.

 

TiA jest firmą, w której prywatni inwestorzy oraz firmy monterskie mogą nabyć wszelkie potrzebne akcesoria do instalacji ogrzewania. Pełna oferta ogrzewania płaszczyznowego znajduje się pod TYM linkiem. Zachęcamy do składania zapytań, a także lektury pozostałych wpisów na blogu. Ostatnio omawiane tematy to szafka do ogrzewania podłogowego, a także zawór RTL.

ogrzewanie-plaszczyznowe