Ogrzewanie podłogowe na gaz jest rozwiązaniem, które może sprawdzić się, jako instalacja domu jednorodzinnego. Samo ogrzewanie podłogowe stanowi dobry przykład systemu akumulacyjnego, działającego na niskich temperaturach. Elementem rozprowadzającym ciepło w tego typu instalacji są rury grzewcze bądź maty umieszczane bezpośrednio pod powierzchnią podłogi. Zalewa się je grubszą lub cieńszą warstwą jastrychowej wylewki, która przykryta jest z wierzchu warstwą właściwą podłogi. Najlepiej sprawdza się w tej roli podłoga ceramiczna bądź kamienna, gdyż w dobry sposób przewodzi ciepło, jednocześnie je akumulując i stopniowo oddając do pomieszczeń. Dom z ogrzewaniem podłogowym zapewnia jego mieszkańcom nie tylko niezwykły komfort użytkowy, ale również oszczędności związane z niższym kosztem eksploatacji. 

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Przy ogrzewaniu podłogowym mamy zasadniczo do wyboru dwie opcje, albo podłogówkę elektryczną, albo wodną. Ta pierwsza jest oczywiście nierozerwalnie powiązana ze zużyciem prądu elektrycznego, zaś druga może być podłączana do kotłów na drewno, węgiel, olej opałowy, pomp ciepła, a także sieci gazowej. Dom z ogrzewaniem podłogowym wodnym jest zazwyczaj tańszy do ogrzania. Wyjątek stanowi tu jedynie sytuacja, w której prąd do ogrzewania podłogowego jest pozyskiwany z paneli fotowoltaicznych. Wtedy podłogówka na prąd jest bardziej opłacalna.

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz ma wielu zagorzałych zwolenników, ale jednocześnie prawie tyle samo osób podnosi jego wady. Większość osób podnosi przede wszystkim ten mankament podłogówki gazowej, którym są wysokie koszty eksploatacji, powiązane z dużymi opłatami za surowiec, jakim jest gaz. Ogrzewanie podłogowe gazem uzależnia użytkowników od cen gazu, który jest surowcem nieodnawialnym i w znacznej mierze sprowadzanym do Polski. Z kolei same ceny gazu dyktowane są w większości nie względami ekonomicznymi, a politycznymi, które nie zawsze da się przewidzieć.

Ogrzewanie podłogowe na gaz wymaga również posiadania na działce przyłącza gazowego. Oczywiście, nie mając takiej możliwości, można zainwestować w zbiornik gazu ciekłego, co pozwoli w jakimś stopniu również uniezależnić się od niewielkich wahań cen gazu. Niestety mała pojemność przydomowych zbiorników oraz wyższe ceny gazu ciekłego sprawiają, iż inwestycja taka nie jest, w wielu przypadkach opłacalna. Dom z ogrzewaniem podłogowym na gaz ma jednak wiele zalet, o których również warto wspomnieć.

Zalety podłogówki na gaz

Jednocześnie gazowe ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodne i komfortowe w obsłudze. Codzienna eksploatacja całego systemu jest bardzo łatwa i nie wymaga od użytkowników zbyt wielkiego wkładu ani czasu, ani pracy. Co więcej cały system jest mało awaryjny i pozwala na długotrwałe użytkowanie bez konieczności napraw czy jakiejkolwiek ingerencji, która w praktyce sprowadza się tylko do corocznych przeglądów. Podłogówka na gaz pozwala także zaoszczędzić sporo miejsca w budynku, gdyż można praktycznie całkowicie zrezygnować z kotłowni i wydzielonych miejsc do składowania opału.

Dom z ogrzewaniem podłogowym

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego - niezależnie od tego jakiego rodzaju - to skontaktuj się z nami! Posiadamy wieloletnie doświadczenie i szerokie grodno zadowolonych klientow! Gwarantujemy, że dom z ogrzewaniem podłogowym to znacznie wyższy komfort życia, do którego szybko się przyzwyczaisz!

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.