Ogrzewanie płaszczyznowe to systemy grzewcze, które w Polsce znajdują coraz więcej chętnych osób. Inwestorzy rozważają bardzo często montaż instalacji powierzchniowych, z których zdecydowanie największa popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe to jednak nie jeden system grzewczy, a kilka różnych możliwości, z których każda ma swoje unikalne wady i zalety, poza tymi, które są specyficzne po prostu dla systemów podłogowych.

Ogrzewanie podłogowe klasyczne to systemy podłogówki opartej o przewody grzewcze, w których jako czynnik grzewczy krąży woda, zatopione w grubej warstwie wylewki jastrychowej. Podłogówka wodna zapewnia znaczne oszczędności finansowe, jest bardzo łatwa do dopasowania do rożnych kotłów grzewczych, ale też nie da się jej zamontować w każdym budynku. Szczególnie dużo problemów sprawia w momencie gdy, chcemy ją wykorzystać przy generalnym remoncie domów ze starego budownictwa.

Ogrzewanie podłogowe na prąd

Przy generalnych remontach, szczególnie tych dokonywanych w mieszkaniach lub domach z drewnianymi sufitami, najczęściej wykorzystuje się elektryczne ogrzewanie podłogowe. Ten typ ogrzewania podłogowego bardzo dobrze sprawuje się w połączeniu z suchą zabudową, nie ma więc konieczności tworzenia warstwy wylewki jastrychowej. Podłogówka na prąd nie jest ciężka i nie podnosi warstwy podłogi o kilka centymetrów do góry, można więc bez większych problemów wykorzystywać ją przy niskich sufitach, lub kłaść na drewnianych stropach. Ogrzewanie podłogowe na prąd najczęściej spotkamy w mieszkaniach znajdujących się w blokach starego budownictwa, gdzie przeprowadzenie remontu w oparciu o podłogówkę wodna jest niewykonalne.

Ogrzewanie podłogowe na prąd niestety ma także swoje wady. Przede wszystkim jest drogie. Energia elektryczna to obecnie najdroższy sposób na ogrzewanie pomieszczeń i nic nie wskazuje na to aby, kwestia ta miała się zmienić.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.