TiA System

Ogrzewanie podłogowe pod płytki

Systemy ogrzewania płaszczyznowego, takie jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne stanowią jeden z bardziej popularnych systemów grzewczych na współczesnym rynku budowlanym. Coraz więcej inwestorów dostrzega zalety stosowaniai ego typu instalacji w budowanych i uzytkowanych przez siebie budynkach. Ogrzewanie pałszczyznowe zapenia wszechstronne zalety, jakich nie sa w stanie zagwarantowac inne systemy.

Ogrzewanie podłogowego

Ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe stanowi najlepsze rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, gdize stawia się przede wszystkim na uzyskanie komfortu cieplnego, ograniczenie kosztów użytkwoania instalacji grzewczych oraz na estetykę i higiene pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe może być wykorzystywane zarówno na całej powierzchni budynków, jak równeiż tylko w wybranych fragmentach czy pomieszczeniach. Często wykorzytywanym rozwiązaniem jest montaż podłogówki na parterze i ogrzewania klasycznego z grzejnikami ściennymi na piętrze. Podłógwka bywa równie często ograniczana tylko do pomieszczeń gdzie podłoga pokryta jest płytkami ceramicznymi, np. do kuchni i łazienki.

ogrzewanie podłogowe pod płytkiOgrzewanie podłogowe pod płytki

Dlaczego podłogówka pod płytki jest tak popularna? Ceramika ma właściwości pozwaljące na przewodzenia ciepła, czyli nagrzana wylewka z zatopionymi w niej przewodami grzewczymi bez problemu może oddawać ciepło, zewnętrznemu pokryciu podłogi, które z kolei przekzuje je do pomieszczeń. Płytki cermiczne nagrzewają się, oddając ciepło stopniowo jeszcze przez długi czas po zakończeniu działania ogrzewania. Pozwala to na daleko idące oszczędności w eksploatacji systemu grzewczego, ale warto wziąć pod uwagę także minus takiego rozwiązania, a mianowice dużą bezwładność cieplną. Płytki kamienne długo się nagrzewają, a potem długo stygną, co jest rozwiązaniem idealnym z punktu widzenia ekonomii, ale jeśli chcemy szybko nagrzac pomieszczenie lub obniżyc temperaturę nie mamy możliwości zrobić tego w krótkim czasie.

Przy czym ogrzewanie podłogowe pod płytki ceramiczne to nie jedyne rozwiazanie, gdyż tego typu systemy bardzo dobrze współpracują z pokryciami kamiennymi. Płyty kamienne wykazują poddobne, jeśi nie lepsze właściwości akumulacyjne jak płytki ceramiczne. Ogrzewanie podłogowe pod płytki to rozwiązanie wykorzystywane głównie w kuchniach, łazienkach, wiatrołapach i korytarzach.

ogrzewanie-podlogowe-pod-plytki