TiA System

Plan ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok bije rekordy popularności. Montaż tego typu ogrzewania jest bardzo popularny i coraz szerzej znany, a wciąż nowi i nowi inwestorzy odnajdują w nim kolejne zalety, co oczywiście sprzyja rozprzestrzenianiu się mody na podłogówkę w coraz to nowych regionach i warstwach społecznych. Zazwyczaj podnoszona zaleta podłogówki jest możliwość ograniczania kosztów eksploatacyjnych oraz podnoszenie estetyki wnętrz, pozbawionych widocznych, wiszących na ścianach grzejników. To jednak nie jest cały arsenał możliwości ogrzewania podłogowego. Zapobiega ona rozwojowi dolegliwości astmatycznych czy alergii, poprzez ograniczenie zjawiska konwekcji. Podłogówka to także idealny środek na zniszczenie siedlisk wilgoci, bakterii, pleśni i grzybów.

Plan ogrzewania podłogowego

Aby jednak móc w pełni cieszyć się zaletami ogrzewania podłogowego konieczne jest przeprowadzenie w odpowiedni sposób montażu podłogówki. I w tym momencie dochodzimy do najważniejszego elementu każdego systemu podłogowego czyli kwestii jak zaprojektować podłogówkę. Odpowiednio sporządzony plan ogrzewania podłogowego stanowi klucz do sukcesu idealnego ogrzewania.

plan ogrzewania podłogowegoPrawidłowy projekt podłogówki

Schemat ogrzewania podłogowego powinien być wykonany przez fachowca, tak aby niemożliwe było pominięcie wszystkich kluczowych jego punktów. Poza rysunkami technicznymi podłogówki, plan podłogówki powinien zawierać także spis potrzebnych materiałów wraz z dokładną specyfikacją, a także harmonogram kolejnych czynności. Ważne jest aby plan ogrzewania podłogowego zawierał wskazówki przeznaczone dla montażystów, zwłaszcza jeśli chcemy oprzeć wykonanie podłogówki o własne możliwości. Projekt ogrzewania podłogowego powinien być na tyle szczegółowy, aby nawet osoba pierwszy raz wykonująca montaż ogrzewania podłogowego, mogła sobie z nim poradzić.

Od odpowiednie przygotowanego schematu uzależniony jest w dużej mierze późniejszy stan wykonania instalacji, co będzie przekładało się i na efektywność jej pracy, ale także na możliwość uniknięcia późniejszych awarii, które w przypadku ogrzewania podłogowego mogą być czasochłonne i niezwykle kosztowne.

plan-ogrzewania-podlogowego