Ogrzewanie płaszczyznowe, z zwłaszcza ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z popularniejszych systemów grzewczych, wykorzystywanych w mieszkalnych budynkach prywatnych, ale także coraz częściej pojawiające się w lokalach usługowych. Inwestorzy doceniają wszechstronne zalety instalacji podłogowych, które nie tylko generują korzyści ekonomiczne, oszczędzając wydatki ponoszone na ogrzewanie, ale także są przyjazne dla alergików i astmatyków i znacząco podnoszą estetykę pomieszczeń, pozbawianych klasycznych, ściennych kaloryferów.

Rury do podłogówki

Podstawą systemu podłogowego są rury do podłogówki, na których to opiera się całe serce działania ogrzewania podłogowego. Rury do ogrzewania podłogowego umieszczane są na grubej i szczelnej warstwie izolacji, sprawiającej, iż generowane ciepło nie ucieka w ziemię i nie ogrzewa fundamentów. Rury do podłogówki zalewane są stosunkowo grubą warstwa wylewki jastrychowej, która zatapiając je, jednocześnie bierze na siebie rolę przekaźnika ciepła do pomieszczeń. Kolejnym elementem przekazującym ciepło z wylewki jest zewnętrzna warstwa podłogi. Jeszcze do niedawna panował niezmieniony pogląd, że podłogówka może współpracować tylko z płytkami ceramicznymi lub kamiennymi. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się specjalne panele, deski, a nawet wykładziny, przystosowane do współpracy z podłogówką. Takie rozwiązania nie zmieniają jednak generalnego faktu, iż najwydajniej podłogówka współpracuje właśnie z płytkami ceramicznymi.

Rury do ogrzewania podłogowego to przewody grzejne w których krąży czynnik grzewczy, jakim w większości przypadków jest woda. Temperatura wody w przewodach podłogowych jest przynajmniej io kilka stopni niższa, niż wody w tradycyjnych kaloryferach ściennych, a mimo to w pomieszczeniach utrzymuje się optymalny komfort cieplny. Takie podejście do kwestii ciepła, pozwala wprowadzić znaczne oszczędności w zużywanym paliwie, a co za tym idzie i w końcowych finansach gospodarstwa domowego.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.