TiA System

Systemy grzejne

Wraz ze wzrostem świadomości całego społeczeństwa oraz poszczególnych jednostek odnośnie coraz szerszego dbania o ekologię i ogólnie pojmowany dobrostan środowiska, zmieniają się preferencje odnośnie technologii wykorzystywanych w codziennym życiu. Taki sam schemat obejmuje również systemy grzejne wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym.

Inwestorzy stający przed problemem zdecydowania się na określone systemy grzewcze, biorą pod uwagę nie tylko koszty instalacji oraz jej późniejszej eksploatacji czy też gwarantowany komfort grzewczy, ale również jej wpływ na środowisko.

Zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Rozwiązania grzewcze dostępne obecnie na rynku budowlanym i wykończeniowym pozwalają w znacznym stopniu spełniać wymagania klientów. Wodne ogrzewanie podłogowe, przy zapewnieniu wysokiego komfortu cieplnego, pozwala znacznie ograniczyć rachunki przeznaczane na ogrzewanie domu. Ciepło akumulowane i stopniowo oddawane przez nagrzaną podłogę stanowi świetny rezerwuar, niewymagający wysokich temperatur w obiegu. Ogrzewanie wodne podłogowe pozwala na wykorzystanie różnych źródeł ciepła, od kotłów na paliwa stałe, po kotły gazowe i olejowe. 

Elektryczne systemy grzejne 

Technika grzewcza pozwala również na bardziej zaawansowane ekologicznie rozwiązania, np. elektryczne systemy grzejne. W trakcie ogrzewania poszczególnych budynków mieszkalnych, nie wytwarzają one szkodliwych dla środowiska produktów ubocznych spalania, a inwestorzy mogą cieszyć się wysokim komfortem cieplnym przy jednoczesnym zminimalizowaniu miejsca potrzebnego na umieszczenie pieca elektrycznego. Ekologiczne systemy grzejne oparte o energie elektryczną mają jednak sporą wadę w postaci wysokich kosztów dostarczanej energii. Jednakże dla coraz szerszego grona użytkowników, ciężar decyzyjny przesuwa się w stronę komfortu użytkowania oraz ekologii.

Jeśli poszukujesz akcesoriów niezbędnych do instalacji ogrzewania podłogowego, to zapoznaj się z ofertą TiA. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, takimi jak koszt ogrzewania podłogowego czy ogrzewanie płaszczyznowe.

systemy-grzejne