TiA System

Szafka do ogrzewania podłogowego

Na polskim rynku instalatorskim wyszukać można cały szereg materiałów do wykonywania podłogówki, również kompletne systemy instalacyjne w rożnych technologiach. Podobnie rzecz się na w przypadku opisywanych tutaj skrzynek rozdzielaczowych. W zależności od upodobań instalatora, inwestora, a także od wymogów, jakie narzuci na nas sytuacja zastana na placu budowy, taki zostanie wybrany rodzaj szafki do podłogówki spośród niżej opisanych produktów.

 

Przykładowe szafki do podłogówki, jakie możesz u nas kupić:

 

1. szafka wnękowa – szafki wnękowe do ogrzewania podłogowego wykonane są ze stalowej blachy ocynkowanej, która pokryto odpowiednio dobrana emalią; istnieje szeroki zakres dostepności – w różnych wymiarach, a co za tym idzie, również o dużym potencjale względem zabudowy rozdzielaczy oraz większej ilości obiegów; istnieje możliwośc zakupu produktu zabudowującego do 18 pętli;

2. szafka natynkowa – te szafki rozdzielcze do podłogówki są pomocne przy zabudowie rozdzielaczy grzewczych i wodociągowych, ale również całych zestawów pompowych przy podłogówce; konstrukcja skrzynki pozwala na zamontowanie jej na ścianie; dzięki temu, że producent wyposażył ją w odpowiednie śruby i szyny, można w niej montować rozdzielacze, co więcej – zaprojektowano również specjalne otwory na rury grzewcze w ściankach bocznych szafki; frontowe drzwiczki można ściągnąć, a sam wymiar szafki może być regulowany (przynajmniej jeśli chodzi o wysokość i głębokość); skrzynka zabezpieczana jest zamkiem na kluczyk; w tym przypadku do czynienia mamy z produktem, który zawrzeć w sobie może przy odpowiednim wymiarze do 14 pętli (obiegów);

3. szafka podtynkowa – te z kolei skrzynki do do rozdzielaczy obwodów grzewczych zaprojektowane zostały w taki sposób, by (jak w przypadku typowych szafek wnękowych) umieszczać je we wnęce ściany; ich właściwości techniczne z kolei są podobne do wyżej opisanych szafek natynkowych.

 

 

Po szczegóły oferty dotyczącej dostępności szafek do ogrzewania podłogowego zapraszamy do naszego katalogu produktów online, w którym znajdują się również inne akcesoria przydatne do montażu szafek rozdzielczych, a także pozostałe materiały do instalacji podłogówki – dla laików planujących samodzielny montaż krok po kroku według instrukcji producenta, ale również dla specjalistów pragnących uzupełnić swoje zapasy.

 

Zapraszamy tez do sprawdzenia wcześniejszych wpisów dotyczących takich zagadnień, jak zawór RTL czy też klipsy do podłogówki.

szafka-do-ogrzewania-podlogowego