Ogrzewanie podłogowe coraz mocniej wypiera z polskich domów tradycyjne systemy grzewcze oparte o grzejniki ścienne. Dlaczego tak się dzieje i skąd bierze się fenomen podłogówki? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Podłogówka to tani w eksploatacji system grzewczy, który przy ograniczeniu kosztów jednocześnie zapewnia pełny komfort cieplny dla użytkowników.

Zalety ogrzewania podłogowego

Do tego po zamontowaniu podłogówki uzyskujemy cały szereg innych korzyści, jak choćby na przykład ograniczenie siedlisk drobnoustrojów, pleśni i grzybów, utrzymanie stałego, naturalnego poziomu wilgotności, czy zminimalizowania zjawiska konwekcji, sprzyjającego unoszeniu się w powietrzu kurzu i roztoczy.

Walorów podłogówki jest wiele i zadowoleni użytkownicy mogliby przytaczać je w nieskończoność, jednak dla wielu osób zastanawiających się nad zastosowaniem podłogówki w swoich budynkach duże znaczenie ma koszt podłogówki. Zakup instalacji i jej montaż nie jest sprawa tanią. Wprawdzie przy odpowiednim montażu i wykorzystaniu tanich źródeł energii koszt montażu może zwrócić się bardzo szybko, jednak instalacja tego typu ogrzewania to spore koszty już na starcie. Jeśli połączymy to z innymi pracami jakie trzeba zrobić na początku budowy domu, wychodzą nam astronomiczne sumy, które ciągle wzrastają. Dlatego tez coraz popularniejsza staje się wycena podłogówki.

Wycena podłogówki

Korzystając z usługi jaką jest wycena podłogówki inwestor już na wstępie wie na jakie koszty musi się przygotować i jest w stanie zdecydować czy będzie je w stanie udźwignąć. Wiele firm wykonuje wycenę ogrzewania podłogowego darmowo, uwzględniając ryzyko nie skorzystania z ich usług mimo wykonanej pracy nad wyceną jako ryzyko branży. Warto jest skorzystać z takiego ułatwienia, które pozwoli lepiej zaplanować wydatki.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.