TiA System

Zawór RTL

Zawór RTL do ogrzewania podłogowego pozwala na najprostsze połączenie wybranego rodzaju ogrzewania podłogowego wodnego z tradycyjną instalacją grzejnikową. Sam zawór typu RTL stanowi o regulacji wodnego ogrzewania podłogowego – ogranicza temperaturę powrotu. Nie stosuje się w tym przypadku układu mieszającego, o czym mowa będzie poniżej.

Kiedy stosować zawór typu RTL, a kiedy rozdzielacz z zespołem pompowo-mieszającym?

W odpowiedzi pomocny będzie jeden z filmików, których zamieściliśmy na naszym kanale YouTube. Sprawdź, jakie porady przekazuje nasz ekspert:

Zapraszamy do oglądania, komentowania, a także zakupów.

Wybieramy instalację zaworu RTL do podłogówki wtedy, kiedy przewidziano tylko jeden obieg grzewczy. Jak możemy się domyślić, krążąca po nim woda dostosowana będzie swą temperaturą do wymogów kaloryferów – za wysoka więc do działającej na niskiej temperaturze podłogówki. Podłogówka nie będzie się przegrzewać wtedy, kiedy wodna będzie hamowana przez zawór termostatyczny RTL. Umieszczenie go na powrocie obiegu daje wymierne korzyści, woda nie dostaje się dalej dotąd, aż jej temperatura nie osiągnie odpowiednio niskiej wartości. W międzyczasie ogrzewa też pomieszczenie.

Przejdź do naszego katalogu online,
by zobaczyć więcej szczegółów

Zawory RTL stosowane są w małych pomieszczeniach o jednym obiegu grzewczym, w innych sytuacjach instalator będzie musiał odmienne rozwiązania grzejne. W przeciwnym wypadku uzyskamy niechciany efekt nierównomiernie ogrzewanej podłogi. Dlatego też najczęstszym miejscem, gdzie instalowane są opisywane zawory jest łazienka.

Zamów zawór RTL do podłogówki lub inne potrzebne materiały

Pamiętaj, że z naszej oferty możesz skorzystać jako profesjonalista poszukujący kompletnych instalacji ogrzewania podłogowego czy reż poszczególnych materiałów (jednym z takich produktów jest właśnie omawiany zawór termostatyczny RTL), ale również jako osoba prywatna, która chce wykonać podłogówkę samodzielnie krok po kroku dzięki instrukcji producenta. Skontaktuj się już teraz.

We wcześniejszych wpisach omawialismy również inne tematy, tematy, które mogą Cię zainteresować: szyna do ogrzewania podłogowego, klipsy do połogówki.

zawor-rtl