TiA System

Instalacja ogrzewania podłogowego

instalacja ogrzewania podłogowegoInstalacja ogrzewania podłogowego nie jest na tyle skomplikowanym zadaniem, aby osoba, która ma jakiekolwiek pojęcie o budowlance czy choćby zajmuje się tym hobbystycznie nie była w stanie sama sporządzić efektywnej i bezawaryjnej instalacji grzewczej w tym typie. Samodzielny montaż ogrzewania podłogowego to częsty sposób, wykorzystywany przez polskich inwestorów do znacznego obniżenia kosztów ponoszonych na stworzenie instalacji grzewczej. Firmy instalatorskie bardzo często mają dość napięte grafiki, szczególnie jeśli mówimy o naprawdę rzetelnych i profesjonalnych ekipach. Jednocześnie bardzo łatwo natknąć się na nierzetelne przedsiębiorstwa budowlano- wykończeniowe, które mimo wysokich nakładów finansowych, sprawią że stworzona przez nich instalacja będzie wadliwa bądź nieefektywna.

Instalacja ogrzewania podłogowego

Chcąc być zupełnie pewnym jakości wykonanie pracy trzeba albo samemu nadzorować wszystkie prace, albo samu je wykonać. Instalacja podłogówki nie jest kwestią skomplikowaną i samodzielne jej przeprowadzenie jest jak najbardziej możliwe. Warto jest jednak zainwestować w pomoc fachowca przy sporządzaniu rzetelnego projektu instalacji, który sprawi, że poszczególne etapy prac i całościowy montaż podłogówki przebiegnie bez większych problemów czy strat materiałowych bądź zwiększonych kosztów.

Montaż ogrzewania podłogowego

Prawidłowa instalacja ogrzewania podłogowego jest tym ważniejsza, że jakiekolwiek uchybienia w procesie tworzenia pętli grzewczych mogą mieć wpływ na jakość uzyskiwanego w trakcie eksploatacji systemu, komfortu cieplnego. Co więcej źle połączone rury, bądź w ogóle zostawienie łączeń w wylewce, w razie awarii będzie miało katastrofalne skutki. Wymiana części pętli grzewczych w podłogówce wiąże się z kosztownym i pracochłonnym procesem kucia podłogi (jeśli mamy do czynienia z płytkami ceramicznymi) i wylewki, co każdemu inwestorowi powinno spędzać sen z powiek. Dlatego też odpowiednie podejście do kwestii montażu podłogówki jest niezwykle ważne i procentuje w przyszłości.

instalacja-ogrzewania-podlogowego