TiA System

Systemy grzewcze

Oszczędność energii, wysoki komfort cieplny, estetyka – to tylko kilka zalet ogrzewania płaszczyznowego. Wśród naszych rozwiązań grzewczych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Proponujemy ogrzewania podłogowe, ścienne i sufitowe, dedykowane budynkom nowym i zabytkowym, stosowane zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przestrzeniach wielkopowierzchniowych.

Ogrzewanie w budynkach

Ogrzewanie płaszczyznowe znajduje szerokie zastosowanie w nowo powstałych domach jednorodzinnych budowanych zarówno w  technologii tradycyjnej, jak i konstrukcji lekkiej. To jednak nie wszystko. Nowoczesne, suche systemy umożliwiają także instalację ogrzewania płaszczyznowego w kamienicach i starych budynkach oddawanych do renowacji. Co istotne, nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie każdej płaszczyzny pomieszczenia – ogrzewanie można obecnie zainstalować na podłodze, ścianie, a nawet na suficie.

Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe

Wśród wszystkich rodzajów ogrzewania płaszczyznowego wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczne ogrzewanie podłogowe. Podwyższona temperatura podłogi, to ciepło dla wrażliwych na chłód stóp i jednocześnie niższa temperatura przy głowie.  Dla sprawnego działania takiego ogrzewania wymagana jest niższa temperatura czynnika grzejnego, niż w przypadku systemu grzejnikowego. Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu i większej higieny, oszczędność energii i estetyka w jednym. 

Ogrzewanie podłogowe
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie ścienne Ogrzewanie ścienne

W przypadku tego typu ogrzewania panele grzejne montowane są w ścianach. Dzięki temu ciepło promieniuje do pomieszczenia nie powodując jednocześnie unoszenia się kurzu – to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ogrzewanie ścienne stosuje się wszędzie tam, gdzie ogrzewanie grzejnikowe lub podłogowe nie jest możliwe ze względów technologicznych. 

Ogrzewanie ścienne
Wybierz rozwiązanie