TiA System

Systemy chłodzenia

Nowoczesne systemy chłodzenia płaszczyznowego to coś więcej niż zwykła klimatyzacja. To rozwiązanie, które gwarantuje niespotykany dotąd komfort. Tajemnica kryje się w zastosowaniu paneli chłodzących montowanych pod sufitem.

Systemy chłodzenia sufitowego

Ze względu na klimat w jakim znajduje się nasz kraj, niezbędne jest ogrzewanie domu zimą, oraz jego schładzanie latem. Wysokie temperatury w gorących miesiącach są nie tylko uciążliwe, ale również źle wpływają na nasze samopoczucie. Obecna technologia oferuje nam kilka sposób na zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach. Poza klasycznymi wiatrakami czy klimatyzacją, do dyspozycji są również systemy chłodzenia sufitowego, które cieszą się coraz większą popularnością. Chłodzenie sufitowe zapewnia komfort termiczny, oszczędność energii i estetykę, to system chłodzenia, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. 

Jak działa system chłodzenia sufitowego?

Tajemnica chłodzenia sufitowego kryje się w zastosowaniu paneli chłodzących montowanych pod sufitem. Zgodnie z prawami fizyki, ciepłe masy powietrza wędrują do góry, natomiast chłodne spadają. Dlaczego by tego nie wykorzystać? To takie proste - ochładzając sufity, zmniejszamy temperaturę rozgrzanego powietrza, dzięki czemu zaczyna ono powoli i równomiernie opadać w dół. Ciepłe powietrze dotyka schłodzonego sufitu i opada, jako cięższe, w dół. System chłodzenia sufitowego jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu i posiada szereg zalet.

Zalety chłodzenia sufitowego

Bez wątpienia chłodzenie sufitowe to doskonały wybór. Woda krążąca w rurach paneli systemowych ochładza ciepłe masy powietrza, które następnie wędrują w dół. Delikatne opadanie schłodzonego powietrza jest przyjemne, nie ma nic wspólnego z zimnymi i drażniącymi górne drogi oddechowe podmuchami klimatyzatorów. Chłodzenie sufitowe nie tylko gwarantuje komfort przebywania w klimatyzowanym w ten sposób pomieszczeniu. Nie wytwarza hałasu, nie generuje wilgoci, jest zdecydowanie bardziej higieniczne niż klasyczne klimatyzatory. Wiele osób narzeka na to, że wentylatory nie są wystarczająco efektywne w kontekście ochładzania powietrza. Z kolei klimatyzacja powoduje u wielu osób przeziębienia czy ból gardła. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest właśnie system chłodzenia sufitowego, który działa w bardzo naturalny dla naszego organizmu sposób, i pozwala uniknąć niechcianych skutków ubocznych.

Prace w toku

Firma TiA system obecnie pracuje nad nowoczesnymi systemami chłodzenia sufitowego, które będą w stanie sprostać najbardziej wymagającym odbiorcom. Szukamy innowacyjnych, oszczędnych i wydajnych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie chłodzenia sufitowego. Oferowany przez nas system jest niezwykle ceniony przez naszych klientów, którzy doceniają jego efektywność. Skontaktuj się z nami i zamów system chłodzenia sufitowego do Twojego domu!

Ta kategoria jest pusta.