Systemy chłodzenia

Nowoczesne systemy chłodzenia sufitowego płaszczyznowego to coś więcej niż zwykła klimatyzacja. To rozwiązanie, które gwarantuje niespotykany dotąd komfort. Tajemnica kryje się w zastosowaniu paneli chłodzących montowanych pod sufitem.

Systemy chłodzenia sufitowego

Ze względu na klimat w jakim znajduje się nasz kraj, niezbędne jest ogrzewanie domu zimą, oraz jego schładzanie latem. Wysokie temperatury w gorących miesiącach są nie tylko uciążliwe, ale również źle wpływają na nasze samopoczucie. Obecna technologia oferuje nam kilka sposób na zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach. Poza klasycznymi wiatrakami czy klimatyzacją, do dyspozycji są również systemy chłodzenia sufitowego, które cieszą się coraz większą popularnością. Chłodzenie sufitowe zapewnia komfort termiczny, oszczędność energii i estetykę, to system chłodzenia, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Chłodzenie sufitowe to rozwiązanie, które jest nieco mniej znane niż systemy klimatyzacyjne. Posiada jednak istotne przewagi, które sprawiają, że warto je rozważyć.

Jak działa system chłodzenia sufitowego?

Tajemnica chłodzenia sufitowego kryje się w zastosowaniu paneli chłodzących montowanych pod sufitem. Zgodnie z prawami fizyki, ciepłe masy powietrza wędrują do góry, natomiast chłodne spadają. Dlaczego by tego nie wykorzystać? To takie proste - ochładzając sufity, zmniejszamy temperaturę rozgrzanego powietrza, dzięki czemu zaczyna ono powoli i równomiernie opadać w dół. Po zamonowaniu chłodzenie sufitowe wykorzystuje prawa fizyki i w prosty sposób obniża temperaturę w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze dotyka schłodzonego sufitu i opada, jako cięższe, w dół. System chłodzenia sufitowego jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu i posiada szereg zalet. Dzięki chłodzeniu sufitowemu zyskujemy wiele korzyści, których nie ma w przypadku klimatyzacji.

Zalety chłodzenia sufitowego

Bez wątpienia chłodzenie sufitowe to doskonały wybór. Woda krążąca w rurach paneli systemowych ochładza ciepłe masy powietrza, które następnie wędrują w dół. Delikatne opadanie schłodzonego powietrza jest przyjemne, nie ma nic wspólnego z zimnymi i drażniącymi górne drogi oddechowe podmuchami klimatyzatorów. Chłodzenie sufitowe nie tylko gwarantuje komfort przebywania w klimatyzowanym w ten sposób pomieszczeniu. Nie wytwarza hałasu, nie generuje wilgoci, jest zdecydowanie bardziej higieniczne niż klasyczne klimatyzatory. Wiele osób narzeka na to, że wentylatory nie są wystarczająco efektywne w kontekście ochładzania powietrza. Z kolei klimatyzacja powoduje u wielu osób przeziębienia czy ból gardła. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest właśnie system chłodzenia sufitowego, który działa w bardzo naturalny dla naszego organizmu sposób, i pozwala uniknąć niechcianych skutków ubocznych.

Prace w toku

Firma TiA system obecnie pracuje nad nowoczesnymi systemami chłodzenia sufitowego, które będą w stanie sprostać najbardziej wymagającym odbiorcom. Szukamy innowacyjnych, oszczędnych i wydajnych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie chłodzenia sufitowego. Oferowany przez nas system jest niezwykle ceniony przez naszych klientów, którzy doceniają jego efektywność. Skontaktuj się z nami i zamów system chłodzenia sufitowego do Twojego domu!

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.