Ogrzewanie ścienne

W przypadku tego typu ogrzewania panele grzejne montowane są w ścianach. Dzięki temu ciepło promieniuje do pomieszczenia nie powodując jednocześnie unoszenia się kurzu – to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ogrzewanie ścienne stosuje się wszędzie tam, gdzie ogrzewanie grzejnikowe lub podłogowe nie jest możliwe ze względów technologicznych. 

Panele grzewcze na ścianę

Montaż paneli grzewczych na ścianę to nowoczesne rozwiążanie, które podobnie jak ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Ogrzewanie płaszczyznowe ma bowiem szereg zalet, które sprawiają, że dla wielu osób jest ono najlepszym wyjściem. Panele grzewcze na ścianie tak jak podłogówka są niewidoczne dzięki czemu ułatwiają aranżację przestrzeni. Nagrzewanie całej powierzchni ściany jest również bardziej komforotwe niż punktowe ciepło o dużej intensywności z kaloryfera.

Cena ogrzewania ściennego

Koszt montażu paneli grzewczych na ścianę uzależniony jest od indywidualnych czynników. Niezwykle istotne jest to, by tego rodzaju instalację zaplanować odpowiednio wcześniej, by proces montażu odbył się przed etapem kładzenia tynku. Cena ogrzewania ściennego jest nieco wyższa niż w przypadku tradycjnych kaloryferów, jednak niższy koszt eksploatacji sprawia, że inwestycja zwraca się po kilku latach.

Poznaj oferowane przez nas systemy ogrzewania ściennego:

System akustyczny

Ogrzewanie ścienne wykonane na bazie prefabrykowanych płyt z włókna drzewnego o bardzo dobrych parametrach izolacji akustycznej i termicznej oraz aluminiowych profilach transmisyjnych zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła na powierzchni ściany. 

Czytaj więcej

System oparty o prefabrykowane moduły grzewcze

Panele grzewcze zapewniają szybką i prostą instalację ogrzewania ściennego. 

Czytaj więcej

System oparty o szyny montażowe

Zastosowanie szyn montażowych zapewnia prosty i szybki montaż rurociągów ogrzewania ściennego na powierzchni ściany. 

Czytaj więcej

System na bazie płyt włóknowo-gipsowych Fermacell

Zastosowanie płyt włóknowo-gipsowych Fermacell eliminuje konieczność stosowania aluminiowych profili transmisyjnych.  

Czytaj więcej

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.