TiA System

Sterowanie ogrzewaniem domu

Smart home oparty jest na technologii, która umożliwia zdalne i przede wszystkim bezprzewodowe sterowanie poszczególnymi systemami w domu. Do huba, stanowiącego serce sterowania inteligentnym domem można podłączyć różnorodne czujniki, detektory, pojedyncze urządzenia elektroniczne, system monitoringu i alarmowy oraz systemy ponoszenia i opuszczania rolet i bram. Jednakże zdecydowanie ważniejsza jest możliwość podłączenia do huba całych instalacji. Możliwe jest sterowanie zarówno instalacją oświetleniową, elektroniczną, kanalizacją, a przede wszystkim możliwe jest sterowanie ogrzewaniem.

Sterowanie ogrzewaniem domu

Sterowanie ogrzewaniem to szczególna zaleta smart home. Spora liczba osób podczas modernizacji systemów ogrzewania decyduje się na zmianę sterowania temperaturą. Na rynku oczywiście dostępne są tradycyjne głowice termostatyczne, jednak od kilku lat sterowanie ogrzewaniem oparte o systemy smart home staje się coraz większą konkurencją dla klasycznych rozwiązań.

sterowanie ogrzewaniem domuAplikacja do sterowania ogrzewaniem

Jak sterować ogrzewaniem domu przy wykorzystaniu aplikacji? Na rynku dostępnych jest kilka systemów sterowania ogrzewaniem przez telefon. System podłączony do huba wysyła informacje do telefonu, a dzięki smartfonowi i dedykowanej danemu urządzeniu aplikacji użytkownik może dowolnie regulować temperaturę. Co więcej dzięki systemowi czujników zamontowanych w każdym pomieszczeniu możliwa jest regulacja temperatury, niezależna dla każdego pomieszczenia. Pozwala to nie tylko na spore spersonalizowanie każdego systemu i dostosowanie go do indywidualnych nawyków i zwyczajów oraz trybu życia, ale też na znaczne oszczędności finansowe. Comiesięczne opłaty eksploatacyjne, dzięki wykorzystaniu takich systemów mogą przynieść spore oszczędności.

Regulacja ogrzewania przez telefon jest bardzo prosta i łatwa w obsłudze. Nawet osoby nie zaznajomione z najnowszymi osiągami techniki i nie interesujące się nowoczesnymi technologiami mogą z łatwością poradzić sobie z obsługą takich urządzeń.

sterowanie-ogrzewaniem-domu