TiA System

Zalety podłogówki

Ogrzewanie podłogowe ma rozliczne zalety. Są one oczywiście równoważone także przez wady, jednak z roku na rok zwiększająca się liczba użytkowników i inwestorów decydujących się na założenie ogrzewania podłogowego może świadczyć o tym, że wady są zdecydowanie mniej istotne niż zalety. Co więc mamy na myśli mówiąc zalety podłogówki?

Zalety podłogówki

Przede wszystkim obniżone koszty eksploatacji całego systemu grzewczego w sezonie jesienno-zimowym. Ogrzewanie podłogowe pozwala na ograniczenie zużycia paliwa koniecznego do ogrzewania czynnika grzewczego. Podłogówka pracuje bowiem na niższych temperaturach niż ogrzewanie tradycyjne. Jest to wprawdzie system droższy w zakupie i montażu ale cena ogrzewania podłogowego nie stanowi jedynego elementu istotnego. Dzięki niskim kosztom eksploatacji opłacalność podłogówki jest spora, gdyż koszty instalacji zwracają się szybko.

zalety podłogówkiZalety podłogówki

Zalety ogrzewania podłogowego to także ograniczenie możliwości rozwijania się grzybów, pleśni, bakterii i innego typu drobnoustrojów. Sposób w jaki pracuje podłogówka to także ulga dla alergików i astmatyków, a także osób cierpiących na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Podłogówka ogranicza zjawisko konwekcji czyli unoszenia się ciepłego powietrza w górę, wraz z którym z podłogi podnosi się kurz, bakterie, roztocza i inne mikroelementy.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia estetyki. Zalety podłogówki to bowiem również możliwość usunięcia nieestetycznych kaloryferów ściennych, które poza tym, że są mało estetyczne to dodatkowo utrudniają funkcjonalne ustawienie mebli w mieszkaniu.

Aby jednak wykorzystać w pełni wszystkie możliwe zalety ogrzewania podłogowego, musi ono być w odpowiedni sposób zamontowane. Jeśli planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z TiA!

zalety-podlogowki