TiA System

Ogrzewanie w budynkach

Ogrzewanie płaszczyznowe znajduje szerokie zastosowanie w nowo powstałych domach jednorodzinnych budowanych zarówno w  technologii tradycyjnej, jak i konstrukcji lekkiej. To jednak nie wszystko. Nowoczesne, suche systemy umożliwiają także instalację ogrzewania płaszczyznowego w kamienicach i starych budynkach oddawanych do renowacji. Co istotne, nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie każdej płaszczyzny pomieszczenia – ogrzewanie można obecnie zainstalować na podłodze, ścianie, a nawet na suficie.

Ogrzewanie podłogowe

Wśród wszystkich rodzajów ogrzewania płaszczyznowego wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczne ogrzewanie podłogowe. Podwyższona temperatura podłogi, to ciepło dla wrażliwych na chłód stóp i jednocześnie niższa temperatura przy głowie.  Dla sprawnego działania takiego ogrzewania wymagana jest niższa temperatura czynnika grzejnego, niż w przypadku systemu grzejnikowego. Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu i większej higieny, oszczędność energii i estetyka w jednym. Wybierz najlepsze ogrzewanie podłogowe do swojego wnętrza. Jeśli nie wiesz naj jakie się zdecydowac my zrobimy to za Ciebie. Dopasujemy odpowiedni system grzewczy do powierzchni oraz źródła zasilania.

Ogrzewanie podłogowe Suche systemy ogrzewania podłogowego

Suche systemy ogrzewania podłogowego dają zupełnie nowe, właściwie nieograniczone możliwości zastosowań. Można je bez problemu instalować wszędzie tam, gdzie strop nie może być zbyt obciążony lub gdzie istnieją ograniczenia, co do wysokości podłogi. Systemy suche profi System są lekkie i wyjątkowo wytrzymałe. W zależności od zastosowanego rozwiązania ich grubość wynosi od 18 do 50 mm. To wszystko sprawia, że Profi System jest idealnym rozwiązaniem zarówno w nowoczesnym, lekkim budownictwie, jak i w starych, remontowanych budynkach, w których nie można obciążać stropów i zbytnio podnosić poziomu podłogi. 

Standard_wariant1
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie podłogowe Systemy mokre

Ogrzewania podłogowe wykonywane w tzw. technologii mokrej to bardzo popularne, wręcz tradycyjne rozwiązanie wśród systemów ogrzewania płaszczyznowego. Skąd nazwa „technologia mokra”? Ponieważ po ułożeniu i przymocowaniu rurociągu zalewany jest on tzw. jastrychem, który stanowi jednocześnie wylewkę pod docelową warstwę podłogi. Proponujemy naszym Klientom trzy rozwiązania w zakresie technologii mokrych, różniące się od siebie sposobem montażu rurociągu – w specjalnie prefabrykowanej płycie z wypustkami, za pomocą klipsów montażowych lub za pomocą szyn. 

rys 14
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie ścienne

W przypadku tego typu ogrzewania panele grzejne montowane są w ścianach. Dzięki temu ciepło promieniuje do pomieszczenia nie powodując jednocześnie unoszenia się kurzu – to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ogrzewanie ścienne stosuje się wszędzie tam, gdzie ogrzewanie grzejnikowe lub podłogowe nie jest możliwe ze względów technologicznych. 

Ogrzewanie ścienne System akustyczny

Ogrzewanie ścienne wykonane na bazie prefabrykowanych płyt z włókna drzewnego o bardzo dobrych parametrach izolacji akustycznej i termicznej oraz aluminiowych profilach transmisyjnych zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła na powierzchni ściany. 

8.2
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie ścienne System oparty o prefabrykowane moduły grzewcze

Panele grzewcze zapewniają szybką i prostą instalację ogrzewania ściennego. 

9
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie ścienne System oparty o szyny montażowe

Zastosowanie szyn montażowych zapewnia prosty i szybki montaż rurociągów ogrzewania ściennego na powierzchni ściany. 

10
Wybierz rozwiązanie

Ogrzewanie ścienne System na bazie płyt włóknowo-gipsowych Fermacell

Zastosowanie płyt włóknowo-gipsowych Fermacell eliminuje konieczność stosowania aluminiowych profili transmisyjnych.  

8
Wybierz rozwiązanie